Nega snemne proteze

prosthetics

Zaupali ste nam protetično oskrbo in vsi skupaj smo posvetili dovolj časa in energije, da smo domislili kar najboljšo rešitev za funkcionalnost, higieno, estetiko in fonetiko. Sedaj, ko smo ob koncu te poti, bi Vas želeli opozoriti na ustno higieno, na skrb za protetični izdelek in na nujnost rednih kontrol, ki jih izvaja zobozdravnik. Le tako se Vašemu protetičnemu izdelku lahko obeta dolga življenjska doba. Tako si zastavljamo skupaj z vami zopet nov cilj – to je: ohraniti zdrava zobna in obzobna tkiva ter vzdrževati neoporečne protetične konstrukcije še dolgo po končani protetični oskrbi.

POSTOPEK NEGE
Po vsaki jedi je potrebno ustno votlino izprati, protezo pa očistiti z mehko krtačko in milom. Pri čiščenju nikoli ne uporabljamo zobne paste, ker abrazivni delci prisotni v zobni pasti poškodujejo akrilat, iz katerega je proteza narejena. Proteza postane hrapava in na njej se hitreje začnejo nabirati obloge, ki jih je težje odstraniti. Odstranjevanje teh oblog z ostrimi predmeti površino še bolj poškoduje. Za čiščenje proteze lahko uporabljamo navadno zobno ščetko, ščetko za nohte, ali ščetko, ki je posebej oblikovana za čiščenje protez. Očistiti moramo površine zob v protezi, prav tako pa tudi spodnjo površino, kjer je proteza v stiku z ustno sluznico.

Vsakih nekaj dni je potrebno protezo namočiti v vodni raztopin površinsko aktivnih snovi, ki razkužijo protezo ter preprečijo razvoj škodljivih bakterij in plesni. V lekarni lahko kupite tablete, ki služijo temu namenu. Vedno kadar proteza ni v ustih mora biti shranjena v kozarcu vode. Kljub temu je možno, da se s časom na protezo naberejo mehke in trde obloge, ki jih je težko odstraniti. Zato je priporočljivo, da na rednih kontrolah pri zobozdravniku zaprosite za temeljito čiščenje in poliranje proteze, ki ga opravijo tehniki s profesionalno opremo.

Vsemu navkljub se Vaš obraz, tkiva ustne votline in čeljustni sklep z leti spreminjajo. Tem spremembam se protetični izdelek ne more prilagajati, kajti narejen je iz trdega materiala. Včasih se proteza ne prilega več, postaja nestabilna, takrat je morda potreben popravek ali podložitev proteze. Prav zato so še kako pomembne stalne kontrole pri Vašem zobozdravniku in ob obisku si je pametno odgovoriti na vsa vprašanja, ki se Vam zastavljajo.

Kaj priporočamo po puljenju zoba

toothless-child-smiling-by-Meredith-Novario-840x561Po puljenju zoba priporočamo nekaj-urni počitek, vsekakor pa se je potrebno izogibati pretiranim naporom in fizičnim aktivnostim. V rano ne drezajte z jezikom, in ne sesajte iz nje. Kadilcem priporočamo, da dan po posegu ne kadijo.

V obdobju od prvega do tretjega dne po operaciji je otekanje na območju puljenja običajno in ga lahko omilite s hladnimi obkladki na obrazu ob mestu puljenja.

Prvi dan po puljenju je rahla krvavitev običajna in ne predstavlja razloga za skrb. Krvavitev poskusite ustaviti s 15 do 30 minutnim pritiskom čiste bombažne gaze na mesto puljenja. Ta postopek lahko po potrebi večkrat ponovite. K ustavitvi krvavitve bo pomagal tudi sedeč položaj telesa ali privzdignjeno vzglavje med počitkom. 

Lakoto potešite s hladno in mehko hrano, ki ne zahteva veliko žvečenja in grizenja. Izogibajte se trdi in vroči hrani ter pijačam. 

Prav tako ni primerno uživanje alkohola in kakršnokoli izpiranje ust v dnevu po operaciji.

Bolečino lahko lajšate s protibolečinskimi tabletami, vendar nikakor za to ne uporabite Aspirina, saj ta redči kri in lahko sproži krvavitve. Priporočamo Naprosin ali Lekadol.

Če menite, da se pri Vas pojavljajo nenavadne spremembe in težave, takoj pokličite Vašega zobozdravnika.

Alge klorela odlično vežejo strupe v telesu, še posebej težke kovine

Picture1

Kako škodljiv je amalgam iz zobnih zalivk, so dokazale že številne študije. Vendar (slovenski) zobozdravniki še vedno vztrajajo pri uporabi amalgama.

Za paciente pa je uporaba amalgama zelo škodljiva. Strupene sestavine amalgama (živo srebro, srebro, kositer, cink in baker) se v merljivih količinah izločajo iz zobnih zalivk, naše telo jih absorbira in skladišči v različnih organih. Posledice za zdravje so katastrofalne.

Edina prava alternativa amalgamu, predvsem pri kočnikih, so keramični inleji. Stanejo od 300 do 600 evrov za zob, zdravstvena zavarovalnica pa jih ne plača. Vsi tisti, ki jim amalgam dokazano povzroča velike zdravstvene težave, nimajo izbire. Morajo investirati v zamenjavo amalgamskih zalivk in razstrupiti telo.

Največ živega srebra in ostalih težkih kovin, ki sestavljajo amalgam, se izloči med samim odstranjevanjem stare amalgamske zalivke. Po odstranitvi vseh amalgamskih zalivk, poteka razstrupljanje amalgama v treh stopnjah:

Prva stopnja – vezanje prostega amalgama (trajanje: 2 meseca) Po odtranitvi amalgamskih zalivk se živo srebro nekaj tednov prosto giblje po telesu (s krvjo, limfo), preden se uskladišči. Znanstveniki in zdravniki so ugotovili, da alge klorela (Chlorella vulgaris) odlično vežejo strupe, še posebej težke kovine. Zato v tej prvi stopnji jemljemo dnevno 10g alg klorela (3 x 10 tablet oziroma 3 x 1 čajno žlico alg v prahu).

Druga stopnja – mobiliziranje amalgama iz tkiv (trajanje: 2 meseca) Težke kovine se po nekaj tednih prostega premikanja uskladiščijo v različna tkiva, organe in živčevje. Za mobilizacijo teh težkih kovin iz tkiv priporočamo jemanje čemaževe tinkture (dnevno 3 x 10 kapljic v 2 dl vode). Prvi teden je lahko doza manjša, na primer dnevno 3 x 5 kapljic. Pomembno: med mobilizacijo amalgama s čemaževo tinkturo moramo obvezno nadaljevati z jemanjem alg klorela. Alge vežejo prosti amalgam, ki ga mobilizira čemaževa tinktura. Zato tudi v tej fazi jemljemo dnevno najmanj 10 gramov alg klorela (3 x 10 tablet oziroma 3 x 1 čajno žlico alg v prahu).

Tretja stopnja – mobiliziranje amalgama iz živčnega sistema (trajanje: 2 meseca) V tej fazi razstrupljanja se lotimo težkih kovin, ki so se uskladiščile v najbolj problematične dele telesa. Pri tem se je izkazala za zelo učinkovito koriandrova tinktura, ki jo jemljemo dnevno 30 kapljic (3 x 10 kapljic z 2dl vode). Prvi teden lahko začnemo z nižjo dozo, dnevno 3 x 5 kapljic. Pomembno: te stopnje ne moremo izvesti brez skrbnega jemanja alg klorela. Mobiliziranje amalgama iz živčevja je lahko zelo buren proces, alge pa so nam takoj v pomoč, ker vežejo strupe. Doziranje je dnevno 10 gramov alg klorela (3 x 10 tablet oziroma 3 x 1 čajno žlico alg v prahu).

Če boste pri razstrupljanju s čemaževo in koriandrovo tinkturo dobili simptome, ki kažejo na premočno razstrupljanje, zmanjšajte priporočeno dozo pri tinkturah, količina alg pa mora ostati nespremenjena. Pijte tudi zadostno količino vode, uživajte zdravo hrano brez alkohola in svinjskega mesa, hodite zgodaj spat in vsak dan se gibljite na svežem zraku.

vir:  http://www.avita.si/razstrupljanje/razstrupljanje-amalgama